Skavtski vodiči okoljskega centra smo v maju in juniju za osnovnošolce pripravili okoljski dan. S programom smo želeli otrokom z različnimi dejavnostmi v naravi ter z izkustvenim učenjem omogočiti doživetje narave in s tem spodbujati oseben in spoštljiv odnos do okolja. Na bližnjih travnikih so spoznavali in nabirali užitne rastline ter iz njih pripravili skutin namaz in čaj iz zelišč. Naravo so zaznavali z dotikom, sluhom, okusom in vonjem ter opazovali rastlinski in živalski svet pod stereomikroskopom. Drevesne vrste, ki jih v večini znajo našteti iz učbenikov, so takrat prepoznavali v naravnem okolju. Urili so se v prepoznavanju živalskih sledi, se učili, kako se v naravi orientiramo brez zemljevida in izdelali preprost kompas. Preizkusili so se v postavljanju bivaka in netenju ognja ter se podučili, na kaj moramo biti pozorni, kadar kurimo v naravi.
Gozdna učna pot je nastala iz potrebe, da obiskovalcem skavtskega okoljskega centra ter naključnim obiskovalcem roških gozdov ponudimo aktivnost, s katero bi spoznali okolico ter se pri tem nekaj naučili in doživeli. Poimenovali smo jo Skavtek. Zakaj? Ker je drugačna od običajnih učnih poti, ker je skavtska. Na poti ni nobenih oznak ali smerokazov, zato je dobrodošlo osnovno znanje orientacije. Dolga je 2 km, na dvanajstih točkah obiskovalec spoznava drevesne vrste in druge zanimivosti gozda in roške žage.
Zadnji vikend v juniju bo potekal okoljski tabor za družine V naravi sem doma - v objemu Stvarnika. Zbralo se bo 14 mladih družin, s katerimi bomo odkrivali bogastva narave in poskušali okoljsko vzgojo vpeljati v vsakdanji urnik družine.
Skavtski okoljski center je s projektom V naravi sem doma dobil bogato vsebino, ki jo lahko ponudimo zunanjim organizacijam in obiskovalcem. Tako Kočevski Rog vedno bolj postaja najboljša učilnica, igrišče, prostor molitve in oddiha za vse generacije.